آرایش مناسب فصل زمستان

2022/12/17
توسط مریم خودسیانی

آرایش مخصوص فصل زمستان
همانطور که با تغییر فصل و کاهش دما در فصل زمستان لباس های داخل کمد خود را تغییر می دهید و لباس های گرم را جایگزین می کنید ، به همین ترتیب برای آنکه نوع آرایش شما و رنگ های آن با فصل های سال تناسب بیشتری داشته باشد بهتر است که آرایش خود را درهرفصل تغییر دهید. در فصل زمستان رنگ های سرد نسبت به رنگ های گرم غالب هستند. بهتر است در این فصل برای آرایش صورت بیشتر ازرنگ های گرم ، مانند قرمز - نارنجی - زرد و بنفش استفاده نمایید تا با رنگ های سرد موجود در طبیعت هارمونی بیشتری داشته باشد. در زیرچند نکته که در زمان آرایش در فصل زمستان باید رعایت شود را نام میبریم .

1_زیر سازی
در فصول سرد پوست ، رطوبت خود را از دست می دهد و در صورت عدم آبرسانی مناسب دچار خشکی می شود. رطوبت پوست صورت ، بیس مناسبی برای آرایشی فوق العاده می باشد.
2_ کرم پودرمناسب درفصل زمستان
در فصل زمستان می بایست از کرم پودر با رنگ ملایم استفاده نمود. البته باید از کرم پودری استفاده کرد که علاوه بر ویژگی آرایش ، رطوبت مورد نیاز پوست را نیز تاَمین کند و موجب خشکی پوست نشود.
3_رژگونه مناسب درفصل زمستان
برای آرایش زمستانی باید از رژگونه با رنگ های رزی ، هلویی ، صورتی ، استفاده نمایید تا به چهره شما ظاهری گرم ببخشد. رنگ ها باید در طیف های بسیار ملایم و طبیعی انتخاب شوند تا گونه ها را بیش از اندازه قرمز یا صورتی نکنند. در فصل زمستان از برنزه کننده استفاده نکنید.
4_سایه چشم مناسب در فصل زمستان
در این فصل بهتر است که از سایه های براق استفاده کنید . بدین منظور استفاده از سایه های چشم با رنگ هایی مانند: طلایی ، مسی ، نقره ای ، بنفش ، قهوه ای و دودی توصیه می شود. در این فصل سایه چشم تیره تر است نسبت به سایر فصول . برای گوشه چشم خوب است که از سایه نقره ای استفاده کنید.

%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D9%81%D8%B5%D9%84%20%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%20%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%20%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1.jpg?1671434172642

5_ خط چشم مناسب در فصل زمستان 
استفاده از خط چشم مایع ، سرمه یا مداد چشم نه تنها به چشم ها جذابیت و جلوه ای خاص می بخشد بلکه به افزایش ماندگاری آرایش چشم ها نیز کمک می کند. بنابر این برای آرایش زمستانی به کمک یک خط چشم گربه ای می توانید چشم ها را برجسته تر و زیباتر نشان دهید و به آنها تیرگی مد نظر خود را ببخشید.
6_ریمل
برای داشتن یک آرایش جذاب در فصل زمستان بهتر است از ریمل بارنگ های مشکی یا قهوه ای تیره استفاده کنید.
7_ ابروها
با ضخیم و پر پشت تر نشان دادن ابروها میتوانید به آرایش زمستانی خود زیبایی و جذابیت خاصی ببخشید. نقاط خالی را به وسیله مداد ابرو یا سایه ابرو پر کنید. سپس شانه بزنید، حالا با استفاده از صابون ابرو یا ژل ابرو ، فرم دلخواهتان را ثابت کنید.
8_رنگ رژ لب مناسب فصل زمستان
برای آرایش زمستانی باید از رژلب هایی با رنگ های گرم و پر حرارت از جمله قرمز، زرشکی ، بنفش ، شکلاتی ، نارنجی ، آلویی استفاده کنید تا چهره تان پرانرژی و شاداب باشد.
برای آرایش در این فصل باید درانتخاب رنگ ها دقت شود تا با توجه به سرمای هوا و رنگ های سرد موجود در این فصل بتوان با رنگ های گرم و پر حرارت تعادل و هارمونی ایجاد نمود. در مجموع آرایش در این فصل می تواند اندکی غلیظ تر و تیره باشد تا جذابیت چهره را در سرمای زمستان دو چندان سازد. 
امیدواریم که با رعایت این نکات بتوانید آرایش زمستانی زیبایی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

نظرات

نوشته ای پیدا نشد

نوشتن نظر